Copenhagen Open 2022, 10 års jubilæum • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 jun, 2022
Arrangør: Hvidovre AM
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13.52 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 100 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
2 | PB | 28.96 | 2 | Vilhelm Helk -10 | 25.07 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 13.48 | 3 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 13.43 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
4 | 14.38 | 6 | Annika Aqraou -07 | 14.35 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
5 | DNS | Melanie Isabell Øste Jørgensen -07 | 15.78 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:25 | |||
6 | 13.69 | 3 | Vilma Viggers Fabild -08 | 13.72 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
7 | 14.57 | 6 | Louise Lehman Jensen -08 | 14.55 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
8 | 2.45 | 18 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 4.77 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
9 | 3.97 | 17 | Annika Aqraou -07 | 4.27 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
10 | PB | 4.02 (w:+0.1) | 16 | Melanie Isabell Øste Jørgensen -07 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
11 | 4.45 | 9 | Vilma Viggers Fabild -08 | 4.87 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
12 | DNS | Siri Milter Fausager -09 | 22.20 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
13 | PB | 1.44 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
14 | DNS | Siri Milter Fausager -09 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |||
15 | Afbud | Laura Lehman Jensen -10 | 1.31 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |||
16 | 13.47 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 13.52 | 100 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
17 | 13.55 | 1 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 13.48 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
18 | DNS | Annika Aqraou -07 | 14.38 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:30 | |||
19 | 13.78 | 4 | Vilma Viggers Fabild -08 | 13.69 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
20 | DNS | Louise Lehman Jensen -08 | 14.57 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:30 | |||
21 | PB | 23.84 | 3 | Laura Lehman Jensen -10 | 21.97 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:50 | |
22 | 45.33 | 2 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 300 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:10 | |||
23 | 45.25 | 3 | Vilma Viggers Fabild -08 | 300 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:25 | |||
24 | 452 | 5.05.85 | 2 | August Olander -08 | 4.48.06 | 1500 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
25 | 481 | Afbud | Sylvester Windahl -06 | 4.17.19 | 1500 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 12:55 | ||
26 | 473 | 4.56.94 | 3 | Noah Askeri-Waldmann -06 | 1500 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 12:55 | ||
27 | 15.60 | 2 | Lydia Kure Friis -06 | 15.88 | 100 meter hæk • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
28 | DNS | Mathilde Heltbech -95 | 13.27 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:20 | |||
29 | 15.81 | 4 | Kathrine Holst Hahn -04 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:20 | |||
30 | PB | 52.87 | 1 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 48.35 | Hammerkast • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
31 | 11.57 | 1 | Mathilde U Kramer -93 | 11.40 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:15 | ||
32 | 13.34 | 6 | Laura Friedeheim -91 | 13.46 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:15 | ||
33 | 11.96 | 1 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 12.01 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:15 | ||
34 | Afbud | Cecilie Biltoft-Jensen -94 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:15 | ||||
35 | =PB | 1.53 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
36 | 11.56 | 2 | Frederik Dahl Larsen -06 | 11.71 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
37 | 11.56 | 5 | Emil Grovn -98 | 11.46 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | ||
38 | DNS | Jacob Moos Larsen -93 | 11.66 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | |||
39 | 11.61 | 7 | Obed Utshu -04 | 11.72 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | ||
40 | Afbud | Christoph Hansen -92 | 10.95 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | |||
41 | DNS | Emil Svenstrup-Berger -98 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | ||||
42 | 26.88 | 7 | Louise Lehman Jensen -08 | 30.80 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
43 | 11.44 | 1 | Mathilde U Kramer -93 | 11.57 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:20 | ||
44 | 13.04 | 5 | Laura Friedeheim -91 | 13.34 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:20 | ||
45 | 11.77 | 2 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 11.96 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:20 | ||
46 | 1.47 | 3 | Lydia Kure Friis -06 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
47 | 11.52 | 4 | Frederik Dahl Larsen -06 | 11.56 | 100 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
48 | 11.42 | 5 | Emil Grovn -98 | 11.56 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | ||
49 | 11.24 | 1 | Obed Utshu -04 | 11.61 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | ||
50 | 1.03.35 | 1 | April Webber Sørensen -04 | 1.02.38 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:50 | ||
51 | Afbud | Cecilie Biltoft-Jensen -94 | 1.03.75 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:50 | |||
52 | 51.62 | 2 | Magnus Antonio Askov-Hansen -03 | 50.57 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:05 | ||
53 | Afbud | Mathias Lundkvist -93 | 51.25 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:05 | |||
54 | DNS | Iasonas Koniaris -97 | 48.66 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:05 | |||
55 | 52.32 | 6 | Sebastian Kordt Lassen -93 | 50.44 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:05 | ||
56 | 10.83 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 10.92 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | ||
57 | 12.27 | 6 | Laura Lehman Jensen -10 | 12.32 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | ||
58 | NM | Ville Rørbeck Nørreby -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:20 | ||||
59 | DNS | Ville Rørbeck Nørreby -12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:40 | ||||
60 | 10.75 | 2 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 10.83 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 | ||
61 | 8.20 | 3 | Laura Lehman Jensen -10 | 8.58 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | ||
62 | PB | 5.09 (w:+1.5) | 2 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | |
63 | 4.15 (w:+1.8) | 3 | Siri Milter Fausager -09 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | ||
64 | NM | Ville Rørbeck Nørreby -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:15 | ||||
65 | 28.08 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 28.22 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:35 | ||
66 | 32.37 | 5 | Laura Lehman Jensen -10 | 33.46 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:35 | ||
67 | PB | 9.33 | 4 | Louise Lehman Jensen -08 | 9.20 | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:35 | |
68 | 28.09 | 6 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 28.22 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
69 | 28.42 | 3 | Vilma Viggers Fabild -08 | 28.45 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
70 | 29.14 | 4 | Louise Lehman Jensen -08 | 29.05 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
71 | 29.38 | 2 | David Holst Hahn -04 | 34.66 | Diskoskast • Finale | Drenge 19 år | Søndag kl. 14:25 | ||
72 | DNS | Mathias A. Olsen -91 | 55.71 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:40 | |||
73 | 11.90 (w:+3.7) | 1 | Kathrine Holst Hahn -04 | 12.17 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:40 | ||
74 | 452 | PB | 2.24.52 | 3 | August Olander -08 | 2.29.29 | 800 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 15:10 |
75 | 461 | PB | 2.28.76 | 7 | Nanna Liva Krause Harrsen -04 | 2.29.63 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 |
76 | 439 | 2.20.59 | 5 | Amalie Boeck -03 | 2.20.11 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 | |
77 | 443 | PB | 2.01.12 | 5 | Andrei-Stefan Ursea -05 | 2.01.34 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:35 |
78 | 458 | SB | 2.07.48 | 7 | Jonas Mesbih -02 | 2.05.35 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:35 |
79 | 481 | 2.01.59 | 6 | Sylvester Windahl -06 | 2.00.86 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:35 | |
80 | 33.68 | 7 | Amalie Molander Pedersen -00 | 34.38 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 | ||
81 | 10.73 | 2 | David Holst Hahn -04 | 11.16 | Kuglestød • Finale | Drenge 19 år | Søndag kl. 15:40 | ||
82 | 15.88 | 1 | Kenneth Metz -89 | 17.10 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:40 | ||
83 | DNS | Mathilde U Kramer -93 | 24.15 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |||
84 | 29.73 | 7 | Kathrine Dahl Larsen -76 | 29.99 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | ||
85 | 27.42 | 5 | Laura Friedeheim -91 | 28.19 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | ||
86 | 24.62 | 1 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 24.44 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | ||
87 | 22.90 | 2 | Villads Fredsted Andersen -06 | 23.09 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 16:25 | ||
88 | 23.59 | 5 | Frederik Dahl Larsen -06 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 16:25 | |||
89 | 23.80 | 2 | Emil Grovn -98 | 23.53 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
90 | 23.00 | 4 | Magnus Antonio Askov-Hansen -03 | 22.80 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
91 | 23.39 | 1 | Jacob Moos Larsen -93 | 23.41 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
92 | DNS | Obed Utshu -04 | 24.36 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |||
93 | Afbud | Christoph Hansen -92 | 22.34 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |||
94 | DNS | Emil Svenstrup-Berger -98 | 24.06 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |||
95 | DNS | Iasonas Koniaris -97 | 22.35 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |