Copenhagen Open 2022, 10 års jubilæum • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 jun., 2022
Arrangør: Hvidovre AM
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.83 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 10.92 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | ||
2 | 12.27 | 6 | Laura Lehman Jensen -10 | 12.32 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | ||
3 | NM | Ville Rørbeck Nørreby -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:20 | ||||
4 | DNS | Ville Rørbeck Nørreby -12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:40 | ||||
5 | 10.75 | 2 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 10.83 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 | ||
6 | 8.20 | 3 | Laura Lehman Jensen -10 | 8.58 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | ||
7 | PB | 5.09 (w:+1.5) | 2 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | |
8 | 4.15 (w:+1.8) | 3 | Siri Milter Fausager -09 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | ||
9 | NM | Ville Rørbeck Nørreby -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:15 | ||||
10 | 28.08 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 28.22 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:35 | ||
11 | 32.37 | 5 | Laura Lehman Jensen -10 | 33.46 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:35 | ||
12 | PB | 9.33 | 4 | Louise Lehman Jensen -08 | 9.20 | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:35 | |
13 | 28.09 | 6 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 28.22 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
14 | 28.42 | 3 | Vilma Viggers Fabild -08 | 28.45 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
15 | 29.14 | 4 | Louise Lehman Jensen -08 | 29.05 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
16 | 29.38 | 2 | David Holst Hahn -04 | 34.66 | Diskoskast • Finale | Drenge 19 år | Søndag kl. 14:25 | ||
17 | DNS | Mathias A. Olsen -91 | 55.71 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:40 | |||
18 | 11.90 (w:+3.7) | 1 | Kathrine Holst Hahn -04 | 12.17 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:40 | ||
19 | 452 | PB | 2.24.52 | 3 | August Olander -08 | 2.29.29 | 800 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 15:10 |
20 | 461 | PB | 2.28.76 | 7 | Nanna Liva Krause Harrsen -04 | 2.29.63 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 |
21 | 439 | 2.20.59 | 5 | Amalie Boeck -03 | 2.20.11 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 | |
22 | 443 | PB | 2.01.12 | 5 | Andrei-Stefan Ursea -05 | 2.01.34 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:35 |
23 | 458 | SB | 2.07.48 | 7 | Jonas Mesbih -02 | 2.05.35 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:35 |
24 | 481 | 2.01.59 | 6 | Sylvester Windahl -06 | 2.00.86 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:35 | |
25 | 33.68 | 7 | Amalie Molander Pedersen -00 | 34.38 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 | ||
26 | 10.73 | 2 | David Holst Hahn -04 | 11.16 | Kuglestød • Finale | Drenge 19 år | Søndag kl. 15:40 | ||
27 | 15.88 | 1 | Kenneth Metz -89 | 17.10 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:40 | ||
28 | DNS | Mathilde U Kramer -93 | 24.15 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |||
29 | 29.73 | 7 | Kathrine Dahl Larsen -76 | 29.99 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | ||
30 | 27.42 | 5 | Laura Friedeheim -91 | 28.19 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | ||
31 | 24.62 | 1 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 24.44 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | ||
32 | 22.90 | 2 | Villads Fredsted Andersen -06 | 23.09 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 16:25 | ||
33 | 23.59 | 5 | Frederik Dahl Larsen -06 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 16:25 | |||
34 | 23.80 | 2 | Emil Grovn -98 | 23.53 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
35 | 23.00 | 4 | Magnus Antonio Askov-Hansen -03 | 22.80 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
36 | 23.39 | 1 | Jacob Moos Larsen -93 | 23.41 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
37 | DNS | Obed Utshu -04 | 24.36 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |||
38 | Afbud | Christoph Hansen -92 | 22.34 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |||
39 | DNS | Emil Svenstrup-Berger -98 | 24.06 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |||
40 | DNS | Iasonas Koniaris -97 | 22.35 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |