Copenhagen Open 2022, 10 års jubilæum • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 jun, 2022
Arrangør: Hvidovre AM
Hvidovre Atletik & Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.67 (w:+0.4) | 3 | Marie Bergheim Ahleson -14 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 9:40 | |||
2 | 9.56 | 1 | Silje Bergheim Ahleson -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 9:45 | |||
3 | 5.57 | 2 | Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:20 | |||
4 | 9.57 | 3 | Silje Bergheim Ahleson -12 | 9.56 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:35 | ||
5 | 10.39 | 5 | Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen -12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:40 | |||
6 | 4.12 (w:+2.8) | 2 | Marcus Si Dyrby Dong -10 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:50 | |||
7 | 3.76 (w:+1.8) | 5 | Silas Leth-Andersen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:50 | |||
8 | 13.03 | 3 | Silas Leth-Andersen -10 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:10 | |||
9 | 3.44 (w:-1.0) | 4 | Silje Bergheim Ahleson -12 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |||
10 | 5.89 | 7 | Nikoline Cartey Andreasen -10 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |||
11 | 6.72 | 5 | Camilla Galve-Buck -10 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |||
12 | 36.06 | 5 | Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen -12 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 | |||
13 | 14.93 | 1 | Marie Louise Levy -79 | 13.80 | 80 meter hæk • Indl. | Kvinder Masters 40 | Søndag kl. 12:20 | ||
14 | 6.16 | 5 | Silas Leth-Andersen -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 | |||
15 | PB | 2.62 | 9 | Emma Rokkjer Langball -02 | 2.40 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | |
16 | 3.22 | 7 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | |||
17 | 12.65 | 5 | Karoline Kristine Gatzwiller -09 | 13.86 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:50 | ||
18 | NQ | Marie Louise Levy -79 | 80 meter hæk • Finale | Kvinder Masters 40 | Søndag kl. 13:06 | ||||
19 | DQ | Sebastian Henning -08 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 13:15 | ||||
20 | 3.35 (w:-0.7) | 9 | Lea Sophie Gatzwiller -11 | 3.52 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:20 | ||
21 | 30.31 | 2 | Marcus Si Dyrby Dong -10 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:35 | |||
22 | 562 | Afbud | Beatrice Kristensen -07 | 27.54 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
23 | 29.59 | 6 | Aimee Rønning Vilhelmsen -07 | 30.27 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
24 | 28.56 | 5 | Stefan Freese -08 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:00 | |||
25 | SB | 32.11 | 2 | Mikael Chua Ziska -99 | 33.11 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:25 | |
26 | DNS | Annesofie Hartmann -00 | 13.82 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:35 | |||
27 | 14.08 | 1 | Maria Sløk -83 | 14.33 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:35 | ||
28 | 562 | 2.40.10 | 2 | Beatrice Kristensen -07 | 2.35.81 | 800 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 15:00 | |
29 | 52.46 | 3 | Annesofie Hartmann -00 | 57.57 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 | ||
30 | 43.11 | 5 | Maria Sløk -83 | 44.09 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 | ||
31 | 26.44 | 2 | Misja B. Jepsen -01 | 27.00 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | ||
32 | 25.20 | 4 | Zarah Buchwald -95 | 25.57 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | ||
33 | DNS | Pedro Baptista -06 | 24.87 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 16:25 | |||
34 | DNS | Victor Sigge Greifenstein -06 | 24.89 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 16:25 | |||
35 | 22.70 | 2 | Jacob Chua Ziska -97 | 22.91 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
36 | 22.86 | 3 | Dlovan Baker -00 | 23.09 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
37 | DNS | Daniel Rømer Matthiesen -99 | 24.17 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |||
38 | DNS | Mathis Touillon -04 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||||
39 | 21.32 | 2 | Mikkel Johansson -02 | 21.55 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
40 | 21.67 | 5 | Andreas Trajkovski -93 | 21.51 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |