DT elitedivision, indledende • Odense Stadion • Odense
1 jun., 2019
Arrangør: Odense Atletik
M - Sparta
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 52.02 | 1 | Nicolai Hartling -94 | #1 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 |
2 | 56.75 | 4 | Jacob Hvorup -99 | #2 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 |
3 | DNS | Peder Nielsen -88 | #1 | Trespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 | |
4 | 14.81 (w:+1.0) | 1 | Dennis Mägi -95 | #2 | Trespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 |
5 | 14.11 | 2 | Stefan Mortensen -96 | #1 | Kuglestød • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 |
6 | DNS | Andreas Ellegaard -93 | #2 | Kuglestød • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 | |
7 | 10.93 | 5 | Emil Frænde -00 | #1 | 100 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:30 |
8 | 1.89 | 4 | Massin Bouziad -95 | #2 | Højdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:40 |
9 | 1.94 | 3 | Kenneth Pedersen -97 | #1 | Højdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:40 |
10 | 15.29.41 | 5 | Alexander Siedler Nielsen -99 | #1 | 5000 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:55 |
11 | 15.30.90 | 6 | Mads Skaaning -95 | #2 | 5000 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:55 |
12 | 55.65 | 1 | Andreas Ellegaard -93 | #1 | Diskoskast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 13:15 |
13 | 1.57.55 | 2 | William Devantier -00 | #1 | 800 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 13:50 |
14 | 1.59.11 | 4 | Frederik Furstenberg -93 | #2 | 800 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 13:50 |
15 | 41.88 | 1 | Sparta 1 -98 | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:20 |
16 | DNS | Sparta 2 | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:20 | |
17 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | #2 | Længdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:30 | |
18 | 7.43 (w:+3.6) | 2 | Benjamin Gabrielsen -95 | #1 | Længdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:30 |
19 | 4.34 | 5 | Nikolaj Graves -98 | #1 | Stangspring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:45 |
20 | 4.24 | 7 | Nikolaj Grønbech -02 | #2 | Stangspring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:45 |
21 | 50.09 | 3 | Jan Cordius -66 | #1 | Hammerkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:45 |
22 | 22.36 | 5 | Emil Frænde -00 | #2 | 200 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:50 |
23 | 21.83 | 3 | Festus Asante -94 | #1 | 200 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:50 |
24 | DNS | Nikolaj Graves -98 | #2 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:50 | |
25 | 15.21 | 2 | Massin Bouziad -95 | #1 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:50 |
26 | 48.18 | 10 | Christian Gundersen -99 | #2 | Spydkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:00 |
27 | 50.35 | 6 | Nikolaj Grønbech -02 | #1 | Spydkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:00 |
28 | 49.26 | 1 | Gustav Nielsen -98 | #1 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:25 |
29 | DNS | Philip Braun -90 | #2 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:25 | |
30 | 4.18.96 | 5 | Linus Lindquist -02 | #2 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:45 |
31 | 4.10.79 | 2 | Christoffer Boll -92 | #1 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:45 |
32 | 3.16.10 | 1 | Sparta 1 -96 | #1 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 17:20 |
33 | DNS | Sparta 2 | #2 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 17:20 |