DT master, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
13 maj, 2019
Arrangør: FIF Hillerød
Glostrup Hellas
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 19.19 | 4 | Lisbet Hansen GIC -53 | 18.00 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 18:30 |
2 | 24.76 | 6 | Kirsten Bay -38 | 24.83 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 18:30 |
3 | 22.74 | 8 | Keld Cadovius -49 | 19.3 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 18:30 |
4 | 2.20 | 2 | Sven-Erik Dreisig GIC -51 | 2.40 | Stangspring • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 18:30 |
5 | 19.37 | 7 | Lilli Christensen GIC -48 | 24.20 | Hammerkast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 18:30 |
6 | 32.86 | 1 | Finn Ankerstjerne GIC -36 | 33.57 | Hammerkast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 18:30 |
7 | 25.27 | 5 | Ulla V. Nielsen GIC -51 | 28.00 | Hammerkast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 18:30 |
8 | 21.04.21 | 2 | Lisbeth Dandanell -65 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:00 | |
9 | 21.40.22 | 5 | Alex Henriksen -49 | 20.09.00 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:00 |
10 | 13.90 | 5 | Lilli Christensen GIC -48 | 19.00 | Spydkast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:00 |
11 | 20.70 | 7 | Laila Ankerstjerne GIC -65 | 20.30 | Spydkast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:00 |
12 | 40.08 | 2 | Wojciech Bielenca -72 | 39.32 | Spydkast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:00 |
13 | 1.00 | 2 | Lisbet Hansen GIC -53 | 1.10 | Højdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:15 |
14 | 1.25 | 6 | Karsten Krog GIC -58 | Højdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:15 | |
15 | 16.26 | 5 | Lilli Christensen GIC -48 | 22.50 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:30 |
16 | 25.30 | 1 | Finn Ankerstjerne GIC -36 | 26.76 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:30 |
17 | 16.81 | 9 | Anke Hagen -66 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:30 | |
18 | 28.94 | 4 | Wojciech Bielenca -72 | 26.78 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:30 |
19 | NT | Elisabeth Drewes -47 | 400 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:50 | ||
20 | 1.29.76 | 7 | Ivan Jeppesen -46 | 1.25.00 | 400 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 19:50 |
21 | 4.02 (w:+2.1) | 2 | Laila Ankerstjerne GIC -65 | 4.50 | Længdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 20:00 |
22 | 9.08 | 1 | Finn Ankerstjerne GIC -36 | 10.26 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 20:00 |
23 | 6.26 | 9 | Anke Hagen -66 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 20:00 | |
24 | 7.17 | 3 | Ulla V. Nielsen GIC -51 | 8.20 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 20:00 |
25 | 10.11 | 5 | Karsten Krog GIC -58 | 10.50 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 20:00 |
26 | 5.35.03 | 2 | Inger Madsen -70 | 5.39.00 | 1500 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 20:15 |
27 | NT | Jesper Høgsvig -69 | 5.30.00 | 1500 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 20:15 | |
28 | 3.13.37 | 1 | Glostrup Hellas 1 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 20:45 | |
29 | DNS | Glostrup Hellas 2 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd / Kvinder | Mandag kl. 20:45 |