DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 127 | 41.85 | 1 | Christian Andersson -06 | 45.71 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 131 | 36.83 | 5 | Frederik Degn Pedersen -05 | 41.35 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 128 | 38.79 | 4 | Emil Degn Pedersen -05 | 39.70 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 134 | 1.12.43 | 4 | Manja Lund Jørgensen -05 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
5 | 140 | PB | 4.06.16 | 2 | Victor Tvistholm Jørgensen -04 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 | |
6 | 133 | SB | 35.75 | 3 | Ida Boe Rasmussen -03 | 34.04 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
7 | 127 | 11.52 | 1 | Christian Andersson -06 | 11.18 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
8 | 134 | 13.62 | 5 | Manja Lund Jørgensen -05 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
9 | 131 | SB | 55.55 | 1 | Frederik Degn Pedersen -05 | 54.52 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 |
10 | 128 | 43.10 | 6 | Emil Degn Pedersen -05 | 44.70 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 | |
11 | 139 | 11.21 | 1 | Tobias Andersson -02 | 11.00 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | |
12 | 127 | 11.19 | 1 | Christian Andersson -06 | 11.52 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
13 | 137 | 11.18 | 4 | Peter Andersson -99 | 10.77 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
14 | 129 | PB | 10.86 | 3 | Frankly Dadey -99 | 10.99 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 |
15 | 130 | 10.72 | 1 | Frederik Andersson -01 | 10.60 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
16 | 139 | DNS | Tobias Andersson -02 | 49.80 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
17 | 139 | 11.18 | 3 | Tobias Andersson -02 | 11.21 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 | |
18 | 137 | DNS | Peter Andersson -99 | 11.18 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
19 | 129 | PB | 10.74 | 4 | Frankly Dadey -99 | 10.86 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 |
20 | 130 | 10.70 | 2 | Frederik Andersson -01 | 10.72 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 | |
21 | 132 | 45.84 | 5 | Frida Revall -06 | 45.70 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
22 | 136 | 1.02.76 | 13 | Mathilde Steenberg -06 | 45.62 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
23 | 135 | 50.96 | 1 | Mathias Astrup -99 | 48.36 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:20 | |
24 | DNS | Greve Atletik | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:55 | ||||
25 | DNS | Greve Atletik | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 18:05 | ||||
26 | 127 | PB | 13.11 | 3 | Christian Andersson -06 | 12.79 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 138 | 4.81 (w:+0.8) | 9 | Solvej Møller -05 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
28 | 133 | 15.17 | 3 | Ida Boe Rasmussen -03 | 14.64 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:35 | |
29 | 136 | 13.21 | 3 | Mathilde Steenberg -06 | 12.92 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
30 | 131 | 37.47 | 4 | Frederik Degn Pedersen -05 | 40.23 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:05 | |
31 | 128 | SB | 44.13 | 2 | Emil Degn Pedersen -05 | 42.42 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:05 |
32 | 138 | 15.24 | 3 | Solvej Møller -05 | 15.64 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
33 | 136 | 13.12 | 6 | Mathilde Steenberg -06 | 13.21 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
34 | 132 | DNF | Frida Revall -06 | 2.42.52 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
35 | 131 | 14.23 | 3 | Frederik Degn Pedersen -05 | 14.81 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
36 | 128 | 10.30 | 10 | Emil Degn Pedersen -05 | 12.93 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
37 | 139 | 37.02 | 5 | Tobias Andersson -02 | 38.16 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | |
38 | 130 | DNS | Frederik Andersson -01 | 6.80 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | ||
39 | 127 | 23.17 | 1 | Christian Andersson -06 | 22.85 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
40 | 136 | 27.80 | 13 | Mathilde Steenberg -06 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
41 | 133 | 5.61 (w:+4.3) | 2 | Ida Boe Rasmussen -03 | 5.94 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
42 | 138 | 26.94 | 11 | Solvej Møller -05 | 26.24 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
43 | 139 | 22.68 | 3 | Tobias Andersson -02 | 22.31 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |
44 | 135 | 22.08 | 4 | Mathias Astrup -99 | 22.57 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | |
45 | 129 | 22.48 | 5 | Frankly Dadey -99 | 22.72 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | |
46 | 130 | 21.61 | 1 | Frederik Andersson -01 | 21.47 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | |
47 | 126 | 18.47 | 11 | Cecilie M Carstensen -07 | 24.72 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
48 | 140 | SB | 15.12.26 | 1 | Victor Tvistholm Jørgensen -04 | 15.27.83 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:15 |
49 | 2.28.61 | 3 | Greve Atletik | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:55 |