DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta Atletik & Løb
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 366 | 13.77 | 6 | Bianca Baan -07 | 14.46 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
2 | 401 | 12.27 | 1 | Maja Voigt -07 | 12.54 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
3 | 380 | 12.88 | 2 | Freja Isabel Knudsen -07 | 12.86 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
4 | 352 | 13.16 | 2 | Amaya Kruse Jørgensen -06 | 12.95 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
5 | 401 | 12.41 | 1 | Maja Voigt -07 | 12.27 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
6 | 380 | 12.95 | 3 | Freja Isabel Knudsen -07 | 12.88 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
7 | 352 | 13.26 | 4 | Amaya Kruse Jørgensen -06 | 13.16 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
8 | 401 | 12.29 | 1 | Maja Voigt -07 | 12.41 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
9 | 380 | 13.04 | 5 | Freja Isabel Knudsen -07 | 12.95 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
10 | 355 | 12.76 | 2 | Anna Pedersen -05 | 12.86 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | |
11 | 379 | 13.14 | 5 | Emilie Voigt -05 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
12 | 355 | 12.56 | 3 | Anna Pedersen -05 | 12.76 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 | |
13 | 369 | 12.25 | 2 | Cecilie Færge -03 | 12.32 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | |
14 | 358 | DNS | Annika Haldbo -03 | 12.69 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
15 | 405 | 12.15 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
16 | 378 | DNS | Emilie R Hansen -99 | 12.65 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
17 | 403 | 12.67 | 3 | Maria Selck -99 | 12.74 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:35 | |
18 | 383 | 12.89 | 4 | Ida Beiter Bomme -01 | 12.88 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:35 | |
19 | 417 | 12.37 | 4 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 12.30 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
20 | 419 | 12.13 | 4 | Thor Knudsen -07 | 12.21 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
21 | 359 | 11.59 | 1 | Anyel Weis -06 | 11.42 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
22 | 409 | DNS | Nikolaj Krüger -07 | 12.06 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
23 | 359 | 11.43 | 2 | Anyel Weis -06 | 11.59 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
24 | 424 | 11.35 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 11.48 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
25 | 423 | 11.10 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 11.05 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
26 | 382 | 11.13 | 1 | Hans Christian Dirch Corlin -05 | 11.11 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
27 | 424 | 11.32 | 5 | Vitus Rosenkrands -05 | 11.35 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
28 | 423 | 10.91 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 11.10 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
29 | 382 | 11.11 | 3 | Hans Christian Dirch Corlin -05 | 11.13 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
30 | 402 | 11.39 | 3 | Malte Bank -03 | 11.34 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | |
31 | 364 | 11.25 | 2 | Bertram Costa -02 | 11.19 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | |
32 | 402 | 11.37 | 6 | Malte Bank -03 | 11.39 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 | |
33 | 364 | 11.05 | 2 | Bertram Costa -02 | 11.25 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 | |
34 | 420 | 10.74 | 1 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 10.72 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
35 | 353 | 11.14 | 4 | Andreas Christoffersen -01 | 11.24 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
36 | 387 | 10.78 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 10.69 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
37 | 420 | 10.70 | 2 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 10.74 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 | |
38 | 353 | 11.14 | 7 | Andreas Christoffersen -01 | 11.14 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 | |
39 | 387 | 10.84 | 5 | Jacob Hvorup -99 | 10.78 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 | |
40 | 412 | DNS | Pil Nedergaard -06 | 28.37 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
41 | 401 | 25.60 | 3 | Maja Voigt -07 | 26.06 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
42 | 380 | DNS | Freja Isabel Knudsen -07 | 26.35 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
43 | 352 | 26.72 | 5 | Amaya Kruse Jørgensen -06 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
44 | 355 | 26.53 | 7 | Anna Pedersen -05 | 26.61 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
45 | 379 | 26.73 | 8 | Emilie Voigt -05 | 27.02 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
46 | 369 | 24.86 | 1 | Cecilie Færge -03 | 24.98 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:15 | |
47 | 378 | DNS | Emilie R Hansen -99 | 26.48 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | ||
48 | 414 | 28.09 | 6 | Sille Oksbore Hejselbak -01 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | ||
49 | 410 | 25.48 | 2 | Olivia Thorsgaard -00 | 25.45 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | |
50 | 419 | 24.62 | 10 | Thor Knudsen -07 | 25.86 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
51 | 388 | 23.34 | 2 | Joel von de Ahé -06 | 23.68 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
52 | 424 | 22.93 | 5 | Vitus Rosenkrands -05 | 23.12 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
53 | 416 | 23.33 | 6 | Sofus Vølund -04 | 22.77 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
54 | 382 | 22.55 | 3 | Hans Christian Dirch Corlin -05 | 22.36 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
55 | 408 | 23.23 | 6 | Nikolaj Grønbech -02 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | ||
56 | 387 | 21.97 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 21.79 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | |
57 | 380 | DNS | Freja Isabel Knudsen -07 | 42.64 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
58 | 371 | PB | 46.68 | 8 | Christine Emilie Næsby -07 | 48.48 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 |
59 | 388 | PB | 36.87 | 1 | Joel von de Ahé -06 | 37.76 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
60 | 357 | DNS | Annabelle Viple -05 | 1.00.08 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
61 | 404 | 58.93 | 3 | Marie Falkebo Jensen -03 | 57.47 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | |
62 | 356 | PB | 1.00.16 | 2 | Anna Øbakke Lange -99 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:15 | |
63 | 414 | =PB | 1.03.65 | 3 | Sille Oksbore Hejselbak -01 | 1.03.74 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:15 |
64 | 410 | 56.61 | 1 | Olivia Thorsgaard -00 | 55.65 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:15 | |
65 | 398 | 50.12 | 1 | Luis Maillet -04 | 49.69 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 | |
66 | 386 | 2.35.40 | 10 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 2.33.21 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
67 | 375 | 2.26.11 | 4 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 2.25.30 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
68 | 410 | 2.18.86 | 2 | Olivia Thorsgaard -00 | 2.09.21 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
69 | 388 | 2.06.46 | 1 | Joel von de Ahé -06 | 2.01.71 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
70 | 363 | PB | 2.10.99 | 3 | Benjamin Azimi -06 | 2.15.83 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
71 | 381 | PB | 2.08.84 | 9 | Gustav Herold -05 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |
72 | 370 | 2.00.31 | 1 | Christian Lindgreen -02 | 1.59.29 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
73 | 350 | PB | 5.28.09 | 8 | Abigail Sacco -06 | 5.35.40 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 |
74 | 375 | 5.09.23 | 6 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 4.58.79 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |
75 | 407 | SB | 4.50.46 | 1 | Mie Hylling Axelsson -02 | 4.58.03 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 |
76 | 425 | 4.24.71 | 3 | William Hvass -06 | 4.15.73 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
77 | 363 | 4.24.55 | 2 | Benjamin Azimi -06 | 4.17.77 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
78 | 372 | PB | 4.27.28 | 4 | Christopher Strandgaard -06 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
79 | 406 | 4.31.54 | 11 | Martin Nedergaard Thomsen -04 | 4.31.29 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 | |
80 | 381 | PB | 4.24.33 | 8 | Gustav Herold -05 | 4.27.36 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 |
81 | 376 | 4.10.55 | 5 | Emil Lux -02 | 4.09.92 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | |
82 | 370 | PB | 4.03.66 | 1 | Christian Lindgreen -02 | 4.06.18 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 |
83 | 373 | 4.00.69 | 1 | Conrad Elmelund Lind -01 | 3.58.26 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:30 | |
84 | 425 | 9.25.87 | 1 | William Hvass -06 | 9.12.10 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
85 | 372 | 9.26.94 | 2 | Christopher Strandgaard -06 | 9.20.47 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
86 | 376 | 15.58.57 | 3 | Emil Lux -02 | 15.49.16 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | |
87 | 415 | PB | 6.24.51 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
88 | 362 | 12.79 | 1 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 12.80 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
89 | 386 | 14.16 | 6 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 14.07 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
90 | 362 | 12.63 | 2 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 12.79 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
91 | 365 | 14.38 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 14.73 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
92 | 383 | 14.68 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 14.78 | 100 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 10:35 | |
93 | 421 | 16.93 | 5 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
94 | 417 | 15.45 | 4 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
95 | 400 | 17.76 | 6 | Mads Vincentsen -07 | 16.38 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | |
96 | 423 | 14.20 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 14.99 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
97 | 408 | 14.68 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 14.83 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:45 | |
98 | 353 | 14.81 | 1 | Andreas Christoffersen -01 | 14.83 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:20 | |
99 | 400 | PB | 46.68 | 5 | Mads Vincentsen -07 | 46.93 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
100 | 404 | 1.06.11 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 1.05.86 | 400 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:25 | |
101 | 416 | 56.85 | 2 | Sofus Vølund -04 | 56.06 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
102 | 366 | =SB | 1.38 | 15 | Bianca Baan -07 | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 |
103 | 362 | 1.56 | 7 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 1.59 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
104 | 384 | 1.48 | 6 | Ieva Stonciute -05 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
105 | 400 | DNS | Mads Vincentsen -07 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | ||
106 | 416 | 1.89 | 2 | Sofus Vølund -04 | 1.94 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
107 | 360 | PB | 1.83 | 3 | Asger Pape Liboriussen -05 | 1.79 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 |
108 | 402 | 1.78 | 1 | Malte Bank -03 | 1.87 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | |
109 | 394 | 3.30 | 1 | Klara Loessl -02 | 4.00 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:15 | |
110 | 395 | =SB | 3.20 | 3 | Laura Grønbech -99 | 3.20 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:15 |
111 | 390 | 4.10 | 1 | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 4.27 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:20 | |
112 | 364 | 3.90 | 2 | Bertram Costa -02 | 4.33 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:40 | |
113 | 408 | 4.50 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 5.00 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:40 | |
114 | 389 | 3.80 | 3 | Jonathan Thulstrup -01 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
115 | 351 | 4.20 (w:+0.6) | 20 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
116 | 380 | PB | 5.10 (w:+0.7) | 3 | Freja Isabel Knudsen -07 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
117 | 371 | 3.93 (w:+0.5) | 24 | Christine Emilie Næsby -07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
118 | 365 | 5.70 (w:+2.6) | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.78 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
119 | 413 | 4.50 (w:+2.4) | 14 | Signe Juhl Laursen -05 | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
120 | 379 | 4.96 (w:+2.4) | 7 | Emilie Voigt -05 | 4.94 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
121 | 377 | 4.54 (w:+1.5) | 10 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 4.65 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
122 | 358 | DNS | Annika Haldbo -03 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |||
123 | 394 | 5.42 (w:+3.5) | 3 | Klara Loessl -02 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | ||
124 | 378 | DNS | Emilie R Hansen -99 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:10 | |||
125 | 397 | 5.54 (w:+0.6) | 2 | Louise Bach Moore -01 | 5.60 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:10 | |
126 | 383 | 5.45 (w:+2.5) | 3 | Ida Beiter Bomme -01 | 5.79 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:10 | |
127 | 419 | PB | 5.54 (w:+0.0) | 7 | Thor Knudsen -07 | 5.43 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
128 | 359 | 6.66 (w:+2.2) | 1 | Anyel Weis -06 | 6.60 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
129 | 388 | =PB | 6.44 (w:+1.3) | 2 | Joel von de Ahé -06 | 6.44 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
130 | 368 | 6.62 (w:+1.7) | 3 | Carl Johan Zachariae -04 | 6.72 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
131 | 392 | 4.99 (w:+0.8) | 11 | Kasper Schimmel Smith -05 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | ||
132 | 390 | 5.14 (w:+1.4) | 10 | Julius Haansbæk Mortensen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | ||
133 | 423 | 6.98 (w:+0.9) | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 7.03 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
134 | 374 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | 5.92 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | ||
135 | 402 | 6.52 (w:+1.8) | 1 | Malte Bank -03 | 6.68 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | |
136 | 364 | DNS | Bertram Costa -02 | 7.18 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | ||
137 | 374 | NM | Dhruv Mehrotra -03 | 13.10 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:05 | ||
138 | 412 | 9.38 | 12 | Pil Nedergaard -06 | 10.39 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
139 | 362 | PB | 11.35 | 2 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 11.02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
140 | 351 | 10.49 | 4 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 10.53 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
141 | 399 | SB | 10.10 | 7 | Luna Frid Hanberg -06 | 10.03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
142 | 385 | 11.66 | 2 | Ingrid Gram Jensen -05 | 12.07 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
143 | 365 | 12.38 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 12.49 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
144 | 391 | 11.20 | 2 | Karla Schärfe -03 | 12.33 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | |
145 | 383 | SB | 11.03 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 11.01 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:45 |
146 | 422 | PB | 12.12 | 5 | Valdemar Kopp -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
147 | 418 | 14.51 | 2 | Theodor Hennecke -04 | 15.74 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
148 | 360 | PB | 12.13 | 5 | Asger Pape Liboriussen -05 | 11.58 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:40 |
149 | 411 | 13.98 | 1 | Oswald Carstensen -02 | 14.03 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:15 | |
150 | 354 | PB | 27.28 | 8 | Anna Pape Liboriussen -06 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
151 | 351 | 20.80 | 9 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 25.33 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
152 | 385 | NM | Ingrid Gram Jensen -05 | 27.76 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
153 | 361 | SB | 30.80 | 3 | Astrid T. Christensen -04 | 29.02 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
154 | 422 | PB | 30.84 | 4 | Valdemar Kopp -06 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
155 | 418 | 38.49 | 3 | Theodor Hennecke -04 | 41.19 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:05 | |
156 | 411 | 38.36 | 4 | Oswald Carstensen -02 | 39.15 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | |
157 | 361 | 36.97 | 5 | Astrid T. Christensen -04 | 54.52 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
158 | 396 | 53.58 | 1 | Liv Nedergaard -02 | 57.75 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:15 | |
159 | 393 | 67.41 | 1 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 68.44 | Hammerkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:15 | |
160 | 418 | 54.75 | 2 | Theodor Hennecke -04 | 55.71 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 | |
161 | 354 | 28.16 | 8 | Anna Pape Liboriussen -06 | 29.93 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
162 | 399 | 31.76 | 5 | Luna Frid Hanberg -06 | 33.23 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
163 | 356 | 43.89 | 1 | Anna Øbakke Lange -99 | 46.86 | Spydkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:25 | |
164 | 400 | 35.01 | 4 | Mads Vincentsen -07 | 37.34 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
165 | 418 | 56.19 | 1 | Theodor Hennecke -04 | 58.21 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
166 | 411 | 41.91 | 6 | Oswald Carstensen -02 | 45.13 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | |
167 | 408 | 58.99 | 3 | Nikolaj Grønbech -02 | 59.25 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | |
168 | SB | 49.70 | 1 | Sparta | 50.83 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:35 | |
169 | DNS | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:55 | ||||
170 | DNS | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:55 | ||||
171 | 48.54 | 1 | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
172 | 47.03 | 1 | Sparta | 46.16 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
173 | DUR | 42.68 | 1 | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
174 | DNS | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 18:05 | ||||
175 | 2.27.01 | 3 | Sparta | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
176 | 2.19.94 | 1 | Sparta | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:55 | |||
177 | 2.08.54 | 2 | Sparta | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 | |||
178 | 2.05.53 | 1 | Sparta | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:05 | |||
179 | 4.09.14 | 1 | Sparta | 4 x 400 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:15 | |||
180 | 3.33.17 | 1 | Sparta | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:25 |