DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Hvidovre Atletik & Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 528 | 13.68 | 4 | Beatrice Kristensen -07 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
2 | 195 | 13.70 | 7 | Freja Alvina Thostrup -02 | 13.52 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | |
3 | 205 | 12.42 | 3 | Pedro Baptista -06 | 12.27 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
4 | 194 | 12.63 | 5 | Filip Emil Larsen -06 | 12.83 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
5 | 201 | 11.96 | 5 | Mathis Touillon -04 | 12.23 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
6 | 203 | 10.97 | 1 | Mikkel Johansson -02 | 10.65 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | |
7 | 203 | 10.77 | 1 | Mikkel Johansson -02 | 10.97 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 | |
8 | 191 | 11.40 | 5 | Dlovan Baker -00 | 11.45 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
9 | 196 | 27.70 | 15 | Haddy Cham -05 | 28.16 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
10 | 204 | 27.00 | 4 | Misja B. Jepsen -01 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | ||
11 | 205 | 25.67 | 13 | Pedro Baptista -06 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
12 | 194 | 26.06 | 15 | Filip Emil Larsen -06 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
13 | 197 | 24.09 | 11 | Jonas Strunge -04 | 24.47 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
14 | 201 | 24.63 | 12 | Mathis Touillon -04 | 25.81 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
15 | 203 | 21.61 | 1 | Mikkel Johansson -02 | 21.55 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |
16 | 191 | 23.06 | 6 | Dlovan Baker -00 | 23.16 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | |
17 | 199 | PB | 46.88 | 10 | Katarina Jørgensen -06 | 47.98 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 |
18 | 205 | 40.62 | 8 | Pedro Baptista -06 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 | ||
19 | 198 | PB | 40.19 | 5 | Kasper Birk -06 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 | |
20 | 189 | 54.40 | 3 | Daniel Rømer Mathiesen -99 | 53.90 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:20 | |
21 | 199 | PB | 2.34.89 | 7 | Katarina Jørgensen -06 | 2.45.56 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
22 | 183 | PB | 2.07.22 | 6 | Stefan Ursea -05 | 2.10.27 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 |
23 | 183 | PB | 4.17.22 | 7 | Stefan Ursea -05 | 4.22.86 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 |
24 | 182 | DNS | Andrea Skov Larsen -05 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |||
25 | 192 | 18.89 | 5 | Emma Surlykke Mogensen -03 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:35 | ||
26 | 187 | PB | 48.47 | 3 | Caroline Ringhofer -06 | 49.72 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
27 | 190 | PB | 44.97 | 2 | David Rørvig -06 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
28 | 204 | PB | 1.09.94 | 1 | Misja B. Jepsen -01 | 400 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 10:25 | |
29 | 189 | 1.03.86 | 1 | Daniel Rømer Mathiesen -99 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
30 | 198 | PB | 1.67 | 2 | Kasper Birk -06 | 1.71 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 |
31 | 197 | 1.89 | 1 | Jonas Strunge -04 | 1.90 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
32 | 186 | 5.17 (w:+4.4) | 4 | Bjørk Nørremark -02 | 5.26 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
33 | 192 | 4.20 (w:+4.0) | 11 | Emma Surlykke Mogensen -03 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | ||
34 | 206 | 6.99 | 17 | Sophie Isabella Kirk Andersen -06 | 7.58 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
35 | 200 | 8.58 | 15 | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | 8.71 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
36 | 185 | DNS | Annesofie Hartmann Nielsen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:45 | |||
37 | 193 | DNS | Erik Lange Dons -06 | 10.14 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
38 | 207 | 13.44 | 1 | Stefan Lehnert -99 | 13.80 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 | |
39 | 208 | PB | 12.76 | 2 | Tobias Riber Jakobsen -01 | 12.75 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 |
40 | 202 | PB | 11.37 | 4 | Mikael Chua Ziska -99 | 10.91 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 |
41 | 206 | 20.75 | 10 | Sophie Isabella Kirk Andersen -06 | 21.70 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
42 | 200 | NM | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | 19.74 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | ||
43 | 185 | 48.11 | 1 | Annesofie Hartmann Nielsen -00 | 56.69 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 14:10 | |
44 | 188 | PB | 29.42 | 2 | Cæcilie Højer McClure -00 | 28.25 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 14:10 |
45 | 193 | DNS | Erik Lange Dons -06 | 30.28 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | ||
46 | 207 | 40.98 | 1 | Stefan Lehnert -99 | 41.39 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
47 | 208 | 31.12 | 3 | Tobias Riber Jakobsen -01 | 32.66 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
48 | 202 | 29.02 | 4 | Mikael Chua Ziska -99 | 31.36 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
49 | 200 | 24.05 | 7 | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | 25.46 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
50 | 188 | 45.30 | 3 | Cæcilie Højer McClure -00 | Hammerkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
51 | 207 | 59.20 | 1 | Stefan Lehnert -99 | 63.88 | Hammerkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | |
52 | 208 | 48.69 | 5 | Tobias Riber Jakobsen -01 | 48.88 | Hammerkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | |
53 | 202 | SB | 34.39 | 6 | Mikael Chua Ziska -99 | 34.38 | Hammerkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 |
54 | 206 | 14.22 | 21 | Sophie Isabella Kirk Andersen -06 | 15.47 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
55 | 184 | PB | 35.90 | 2 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | 34.89 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
56 | 207 | 48.37 | 1 | Stefan Lehnert -99 | 54.86 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 | |
57 | 202 | PB | 37.98 | 2 | Mikael Chua Ziska -99 | 36.08 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 |
58 | DNS | Hvidovre AM | 55.28 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:35 | |||
59 | 53.44 | 4 | Hvidovre AM | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
60 | PB | 48.69 | 3 | Hvidovre AM | 50.14 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | |
61 | DNS | Hvidovre AM | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:55 | ||||
62 | 2.16.83 | 5 | Hvidovre | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 |