DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Bagsværd Atletik Club
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 31 | 4.01 (w:+0.8) | 23 | Sophia Bosack -06 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 22 | PB | 4.09.28 | 4 | Hjalte Dalskov -05 | 4.09.76 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 |
3 | 30 | 12.82 | 1 | Sarah Engsig-Karup -06 | 12.83 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
4 | 29 | 12.25 | 4 | Rumle Flindt-Egebak -06 | 11.95 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
5 | 17 | 1.48 | 7 | Anna Braad Olesen -05 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
6 | 26 | PB | 48.93 | 5 | Julius Klein -04 | 48.38 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 |
7 | 30 | 12.96 | 3 | Sarah Engsig-Karup -06 | 12.82 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
8 | 27 | PB | 4.52.92 | 2 | Katharina Zobel -07 | 5.00.85 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 |
9 | 20 | 5.21.64 | 6 | Emma Lawson-Smith -07 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
10 | 23 | PB | 48.55 | 1 | Ida Caroline Mørck -06 | 46.75 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 |
11 | 24 | PB | 47.67 | 2 | Ida Le Fevre -04 | 46.67 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 |
12 | 30 | 12.98 | 4 | Sarah Engsig-Karup -06 | 12.96 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
13 | 28 | 12.99 | 4 | Natalie Vaabengaard -02 | 12.89 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | |
14 | 19 | 35.53 | 6 | Benjamin Klein -02 | 35.80 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | |
15 | 22 | 2.03.59 | 4 | Hjalte Dalskov -05 | 2.02.51 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |
16 | 29 | DNS | Rumle Flindt-Egebak -06 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |||
17 | 16 | DNS | Anders Jessen -06 | 26.49 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
18 | 30 | 27.69 | 11 | Sarah Engsig-Karup -06 | 26.94 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
19 | 23 | 10.19 | 6 | Ida Caroline Mørck -06 | 10.36 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
20 | 15 | 5.14 (w:+3.0) | 5 | Amalie Thrane -03 | 5.12 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
21 | 28 | 5.01 (w:+4.2) | 7 | Natalie Vaabengaard -02 | 5.34 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
22 | 28 | 27.19 | 4 | Natalie Vaabengaard -02 | 26.39 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:15 | |
23 | 27 | 10.27.77 | 2 | Katharina Zobel -07 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | ||
24 | 20 | 11.25.13 | 4 | Emma Lawson-Smith -07 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | ||
25 | 21 | 11.22.43 | 3 | Frida Elleberg Møller -07 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | ||
26 | 18 | DNF | Anna Johansson -07 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |||
27 | 16 | 1.50 | 5 | Anders Jessen -06 | 1.60 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
28 | 25 | 16.54.00 | 4 | Jakob Frisk -03 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | ||
29 | 14 | 15.46.15 | 1 | Albert Frydensberg -01 | 5000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:15 |