DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Københavns Idræts-Forening
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 239 | 24.10 | 4 | Adam Skytte -06 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
2 | 240 | DNS | Aliya Dahl -07 | 28.54 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
3 | 240 | 15.23 | 5 | Aliya Dahl -07 | 14.57 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
4 | 240 | 9.53 | 10 | Aliya Dahl -07 | 9.57 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
5 | 241 | 12.17.66 | 7 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 11.40.07 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:30 | |
6 | 243 | DNS | Anas Ali -99 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | |||
7 | 244 | 27.00 | 14 | Andreas Motzkus -03 | 27.89 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |
8 | 244 | 19.12 | 8 | Andreas Motzkus -03 | 19.39 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:45 | |
9 | 245 | 17.84 | 6 | Anna Lena Espegaard -05 | 17.87 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
10 | 246 | PB | 14.22.21 | 1 | Asbjørn Birkelund -02 | 3000 meter kapgang • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 10:00 | |
11 | 247 | DNS | August Juhl Horsgaard -07 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |||
12 | 248 | 23.72 | 8 | August Østergaard -03 | 24.20 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |
13 | 249 | 18.82 | 4 | Bertram Sundland -05 | 20.19 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
14 | 250 | 25.16 | 1 | Celina Hagihara -06 | 25.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
15 | 251 | 1.92 | 1 | Christoffer Åndahl -00 | 2.00 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:00 | |
16 | 252 | DNS | Elias Kongsted Misander -02 | 2.09.47 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | ||
17 | 255 | DNS | Esther Kirkeby -04 | 2.35.1 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | ||
18 | 256 | PB | 40.15 | 1 | Freja Veicherts -05 | 34.45 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
19 | 2.24.86 | 1 | Københavns IF | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
20 | 261 | 5.65 (w:+1.5) | 1 | Mathilde Zeuthen Pedersen -99 | 5.72 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:10 | |
21 | 262 | 28.06 | 16 | Mille Elmer -07 | 28.60 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
22 | 263 | 21.66 | 2 | Neloo Falck -03 | 22.00 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |
23 | 264 | 25.18 | 1 | Rebekka Hillingsø -00 | 24.93 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | |
24 | 265 | DNS | Smilla Mygind Kristensen -04 | 10.50 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | ||
25 | 266 | 3.04.44 | 4 | Sofie Ørskov -01 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | ||
26 | 267 | PB | 2.70 | 3 | Sophia Bonde -07 | 2.62 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 268 | DNS | Tine Østergaard -00 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |||
28 | 268 | DNS | Tine Østergaard -00 | 18.15.70 | 5000 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:15 | ||
29 | 269 | 2.39.64 | 3 | Wilma Birch Johansson -99 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:40 |